IDŐ

Sport hírek

Nincs megjeleníthető elem

Floorball Kecskemét

Kecskeméti Floorball élete, halála, feltámadása, sikerei, kudarcai, győzelmei, vereségei...

Képek

ARES HC - Kecskemét 2-12 (0-2, 2-2, 0-8)

2007.09.15. 19:49 | timre | Szólj hozzá!

Érdekesen alakult idei szezonunk első OBII-es mérkőzése. Forgalomlassító útjavítás miatt hiába indultunk időben, gyakorlatilag beestünk a mérkőzésre! Nem volt idő normálisan melegíteni, mindenki sokkal idegesebb volt a kelleténél, de nem a mérkőzés miatt!

Meglátszott játékunkon a melegítés hiánya az első harmadban sokszor voltunk pontatlanok, hibás indítások rossz helyezkedések, pontatlan befejezések. De szerencsére Pepe, s Kornél góljai nyomán 2-0-s előnnyel várhattuk a folytatást!

Ha az első harmad nem ment igazán a másodikra is el lehet mondani. Sok volt a védekezési hiba, s Dézsi maga is úgy meglepődött, hogy kimaradt az ajtó-ablak, hogy azt hittük nem is tud tovább játszani. Igaz ebben a harmadban az ellenfél játékosai is keményebben oda tették magukat, s ami jól megfigyelhető volt, hogy sokkal jobban kezelik a labdát testtel. Ebben a harmadban leginkább említésre méltó Kristóf bődületes nagy fickája, valamint Tánczos Laci első gólja ami nem került a jegyzőkönyvbe! Amikor felzárkózott az ARES 3-2, akkor a legjobbkor jött a 4. gól, így két harmad után 4-2 az állás!

Végre a harmadik harmadban elkezdtünk játszani. Eddigi leggyorsabb gólunkat jegyezhettük, hiszen a húzást jelző sípszó után 7 másodperccel, három érintésből a kapuban volt a labda! Végre elindult a Kornél-Pepe-Gergő henger, s Ádám jó felzárkózásaival folyamatosan nőtt a különbség! Kristóf folytatta üssünk nagyot sorozatát, és Dávid felfutását is eredmény koronázta! Na de a lényeg Tánczos Laci újabb gólja - közelről a léc alá - amely a jegyzőkönyvbe is bekerült! Humoros jelenetként emlékezni fogunk Kornél góljára, mely az ellenfél játékosának fejéről pattant be a kapuba! A játék végére alaposan menőtt a különbség, mely az eredményben is megmutatkozott! A vége: 12-2 ide.

Összegzésként elmondható, hogy nyertünk de ez a mérkőzés nem fog a legjobb mérkőzéseink közé számítani. Sokkal nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk a védekezésre, a pontos visszazárásokra, s a helyzetek befejezésére! Mert ha precízebbek vagyunk a különbség másfélszer enyi is lehetett volna!

Értékelés:

Szabó L. (0+0): Rendre a helyén volt, nem voltak megingásai. Egy-két bravúrra volt szüksége! Egy az egyes helyzetben nagyon jól jön ki, megfélemlítő a lövő játékosnak!  8 pont

Dávid (1+1): Szükség van stabil játékára! Nagyon jól fedezi, s tartja a labdát, rendre visszaér. Az elfutásai, ha pontos beadásokkal társulnak mindig veszélyesek!  8 pont

Pepe (2+2): Sok volt a pontatlan befejezés eleinte, illetve a hibás indítás! Nála látszott leginkább a melegítés hiánya! A harmadik harmadban ismét megjelent a csibészsége, amely oly kellemetlen perceket szerez az ellenfél játékosainak!  7 pont

Gergő (3+2): Védekezésben hozta a tőle elvárt stabilitást, s miután újra előrekerült a Nagy Trióba, beindult a gólgyártás! Jó volt látni higgadt gólt, gyors gólt, s nagy gólt! Fontos hogy lelkesedése tüzelje a többieket!  8 pont

Tóth I. (0+1): Szenzációsan kezdett, "három palánkos indítás" amelyek a palánkon kívül landoltak. Nem találta a helyét az első sorban. Amikor visszaállt védekezésre, hatékonyabban tudta megjátszani a társakat. Második sorban a helyén pedig ajtó-ablak ziccert sikerült kihagynia.  5 pont

Ádám (0+2): Nagyon jó /hatékony/ volt a mérkőzés első felében védekzése, amikor időben visszazárt. A játék második részében volt egy-két kisebb hibája, melyeket kompenzálnak beadásai!  7 pont

Kornél (3+0): Még mindig fanatikus, s egyre inkább az lesz! Rendkívül jó indításai voltak, melyekből befejezés hiányában nem lett asziszt. Dézsinek a legurított labda, Pepének az átadás, mely épp kicsavarodott a kapufa mellett! Sikerült ismét az igazi Kornélos gólokat látni, kapu előtti labdaigazítás, s pontos behelyezés!  8 pont

Márk (0+0): Sokkal jobban játszott, mint a kupa meccsen, s igazán megingásai a mérkőzés másodi felében voltak. Határozott kemény védő lehet belőle a tavaszi idényre!  7 pont

Kristóf (2+1): Ez a mérkőzés az ő nagy ütéseiről is emlékezetes marad! Két nagy gól, s sok le nem adott labda, ami még további jó helyzeteket eredményezhetett volna. Tánczos Lacinak két asziszt, melyből egy jegyzőkönyvbe is bekerülhetett. Folyamatosan fejlődhet, ha bátran mer játszani.  8 pont

Andris (0+0): Hamarabb kell a labdát tovább játszania, ha az első sorban játszik, mert így lassítja a játékot. Görcsösen akart gólt lőni, s ez nem sikerült! Nagyobb felszabadultság, több passz, s beindul a pontgyártás!  6 pont

Halasi G. (0+0): Keresi még a helyét a pályán, de vannak ügyes megmozdulásai. Sok gyakorlással, igazi csapatjátékossá érhet. Nem könnyű még neki testtel úgy odatenni magát, hogy lepattanjanak róla.  5 pont

Tánczos L. (1+0): A csapat bohémja. Két gól, melyből az elsőbe sajnos belefújtak, s nem láthatjuk a jegyzőkönyvben! De szerencsére kapott újabb lehetőséget, amellyel élt is! Sokat kell fejlődni elsősorban a pontosságban és a határozottságban, sok-sok gyakorlással!  6 pont