IDŐ

Sport hírek

Nincs megjeleníthető elem

Floorball Kecskemét

Kecskeméti Floorball élete, halála, feltámadása, sikerei, kudarcai, győzelmei, vereségei...

Képek

Magyar Kupa beszámoló

2007.09.01. 17:11 | timre | 7 komment

Reménykedve vártuk mindannyian a Magyar Kupa fordulót, hogy felmérjük, hogyan is állunk a bajnokság kezdete előtt, mire voltak jók a nyári alapozó edzések, s feltérképezzük mennyit fejlődött ellenfelünk a nemzetközi tornákon való szereplések során! Így vágtunk neki a mérkőzésnek!

Az első harmad úgy keződött, ahogy reményeinben volt, a mérkőzés elején Kornél lőtt gólt Pepe passzából, majd a kilencedik percben Ádám kettőre növelte az előnyt! Ebben a harmadban az ellenfél egy védelmi hiba során csak szépíteni tudott! 2-1

A második harmadra egy pontosabban játszó ellenfél jött ki a pályára, s mi pedig a két sérülést nem tudtuk áthidalni, így védelmi hibák miatt is ellenfelünk megfordította a mérkőzést! S ekkor jött az amit régen láttam! Kettős emberelőnybe kerültünk, járattuk a labdát, s egy csodás bejátszást Kornél Eszméletlen technikával vágott a felső sarokba. Majd egy perc múlva szabadütéshez jutottunk, amit Pepe rendkívül szemfülesen gyorsan elvégzett, s ismét nálunk az előny! 4-3

A harmadik harmad első öt percében, mintha nem is mi lettünk volna a pályán. Kapunk előtt nem tudtunk felszabadítani, s többször játszottuk be középre az ellenfél ütőjére, így kaphattunk zsinórban három gólt. Ekkor többekben megfordult, hogy elúszott a mérkőzés, főleg, hogy kiállítást is kaptunk! DE .... A kiállítás két perce alatt, emberhátrányban két gólt ütöttünk, előbb Ádám Kornél passzából, majd Ádám lövése szerencsésen bepattant, így ismét egál az állás! S nem sokkal később egy újabb szabadütést követően ismét nálunk volt az előny, amikor a letett labdát Gergő vágta be a léc alá! Nem sokkal később ismét egyenlítettek, így a rendes játékidő végén: 7-7.

Jöhetett a hosszabbítás, amit emberhátrányban kezdtünk, s mégis mi alakítottuk ki sorra a helyzeteket, majd miután embrelőnybe kerültünk szinte tűz alá vettük a Phoenix kapuját. De a kihagyott helyzetek után a büntetőpadról belépő csapatkapitány lövése utat talált a hosszú alsó sarokba, s ezzel a Phoenix nyerte a mérkőzést!

Nem voltunk rosszabbak, sőt helyenkét sokkal jobban játszottunk, de a helyzetek befejezése nem sikerült úgy, mint kellene! Ha ebben még tudunk fejlődni, sok szép sikerünk leht az idei bajnokságban!

Értékelés:

Laci (0+0): Fantasztikus bravúrokat mutatott be! Amikor visszaért a másik oldalra, vagy a magasban lévő lába volt a megállj a labdának és a fantasztikus százalék a megfogott lövések /ami ki sem pattant/  tekintetében. Egy két rossz indítás volt most, ami nem igazán rá jellemző.  9 pont

Dávid (0+0): Sajnos a sérülések miatt nem tudta mindazt hozzárakni a mérkőzésekhez, amit valójában tud! Amíg pályán volt higgadtan irányította a védelmet, s a szélső felfutásai is eredményesek voltak, időben vissza is ért a helyére.  6 pont

Pepe (1+2): Csibész gólja, melyet szabadütésből ütött nagyon okos volt. De most egy-két átadása nem volt olyan pontos, mint szokott. Szerencsére szíve a helyén van, s az sokszor átrepítheti a csapatot nehéz helyzetekben.  7 pont

Gergő (1+0): Nem szárnyalt úgy, mint szokott. Sajnos a befejezések hiányoztak a meccs végén! A szabadütés gólja elcsendesítette a csarnokot!  7 pont

Ádám (3+0): Rendkívül agilisan játszott, de vigyáznia kell, hogy higgadtsága is a pályán legyen ne csak ő. Néha hamarabb vissza kell érnie, hogy a center előrébb léphessen.  8 pont

Kori (2+1): Gyönyörű volt a második gólja, valamint Ádámnak lekészített passza. Szükség van a mérkőzéseken fanatizmusára, s utolsó leheletig való játékára. A mérkőzés végére elfáradt, s így nem tudott úgy visszaszárni. Játéka így is élmény!  8 pont

Márk (0+0): Jobban kell figyelni védekezésnél, hiszen ha a társ megindul, be kell zárni középre biztosítani. Egy két eladott labda hátul, ami életveszélyes is lehet. Több önbizalom, jobb koncentráció!  6 pont

Kristóf (0+0): Ezen a meccsen nem jött ki neki a lépés. Pontosabban kell visszazárnia! Voltak ígéretes lövései, melyek épphogy elkerülték a kaput. A labdát kevesebb ideig kell cipelni, s eredményesebb is lehet.  5 pont

Dézsi (0+0): Ez nem az ő meccse volt, buta hiba hátul, felesleges kiállítás, s nem jöttek be lövései, melyek most nem is voltak úgy előkészítve neki. Egyszer csattant a kapufa labdája nyomán!  5 pont

Tánczos (0+0): Az újonc lelkesedése, s ösztönös játéka rögtön beíratta magát egy buta kiállítással a jegyzőkönyvbe. Sokkal bátrabban kell játszania, igaz a második harmdtól kevesebb játéklehetőséget kapott, így nem tudta kibontakoztatni igazi tudását!  5 pont