IDŐ

Sport hírek

Nincs megjeleníthető elem

Floorball Kecskemét

Kecskeméti Floorball élete, halála, feltámadása, sikerei, kudarcai, győzelmei, vereségei...

Képek

Kecskemét - Szombathely 12-5 (4-0, 6-4, 2-1)

2007.10.13. 18:33 | timre | 7 komment

Előzetes beharangozások alapján senki sem tudta eldönteni, hogy csapatunk mire is lesz képes egy komlyabb OBII-es mérkőzésen, igaz azt is olvashattuk, hogy Szombathely teljesítménye meglehetősen rapszódikus volt az elmúlt időszakban!

A mérkőzés álomszerűen kezdődött, hiszen másfél perc elteltével már 1-0-ra vezettünk Kornél góljával, s ez a lendület továbbra sem csökkent, hiszen 15 percnyi játék után már 3-0-t mutatott az eredményjelző. Helyenkét látványos játék, néha pedig kicsit csapkodó futkosás, de igazán mezőfölényben játszottunk. Egy túlllendülő ütő, melynem csak Ádám arca mondott megálljt, véresre vette az eseményt! Ezúton is kívánunk jobbulást vérét adó védőnknek. De jó hír, hogy ez sem zökkentette ki csapatunkat, s a harmad végét jelző dudaszó előtt nem sokkal az ellenfél kapujában volt a negyedik gólunk is!

A második harmadot ott folytattuk ahol az elsőt abbahagytuk, s 30 perc játék után, már 8-0 volt az állás csapatunknak! S ami a legmeglepőbb, hogy Kristóf hibája nyomán, emberhátrányos szituációban két gólt is sikerült ragasztanunk az ellenfél kapujában. Rendkívül jól működött a Pepe-Kornél-Gergő hármas, hisz nemcsak szűrték az ellenfél támadásait, hanem kimagasló koncentrációval váltották előnyre a hátrányt! Nem sokkal később pedig beállt egy kis áramszünet. A csapat tagjai fejetlenül mozogatak a pályán, ezzel esélyt adva az ellenfélnek, hogy csökkentse a hátrányát. Bő három perc alatt bekapott négy gól, csak védelmi hibák sorozatából jöhetett össze! De sikerült újra felállni, s egy akció végén az ellenfélről bepattanó labda /öngól/ törte meg a gólcsendünket. Ezek után pedig egy álomszerű akció végén, Kornél-Gergő-Pepe-Tóth I. a kapus csak maga mögött kereshette a játékszert!

Az utolsó harmadban, hiába kezdtünk emberelőnyben, nem sikerült kihasználnunk, de a következő előnyünket már gólra váltottuk! Az utolsó öt perc krónikájához hozzátartozik egy-egy gól mindkét oldalon, valamint egy végleges kiállítás a vendégeknél, sportszerűtlen magatartásért!

Összegzésként elmondható, hogy egy hajtós, többségében sportszerű mérkőzésen a győzelem egy percig sem forgott veszélyben. Még nem igazán éreztük meg a kemény test-test elleni játékot, s valószínű, hogy ez a szombathelyi csapat is nagyobb játékerőt képvisel, ha jól megy nekik a játék!

Szabó Laci (0+0)
Jó védések, lehetetlen labdák elcsípése, mindig biztonsággal töltik el a társakat. Élmény nézni, hogy távoli lövéseket nagyon sokszor foja kézzel, s a lába is egyre többször van megfelelő helyen.  8 pont

Dávid (0+1)
Nagyon sok feladat hárult rá Ádám kiválásával, még az ütője is eltörött. A védekezése labdabiztos, s rendszerint pontosan játsza meg a társakat. Szükség van rá a védelemben! 8 pont

Pepe (2+2)
Szinte hétről hétre fejlődik! Rendkívül jó látni a labdabiztosságát, s azt, hogy a szíve hajtja előre. Utolsó harmadban elsősorban a védekezésben jeleskedett, de a középsőben ezen a téren volt néhány megingása. Tudásához ha ott vannak a társak verhetetlen gólgyárt alkothatnak!  9 pont

Gergő (0+1)
Nehéz úgy, hogy nem klónozható. Hiszen a védekezésben kellett a segítsége /Martin hiánya, Ádám kiválása/, de ekkor nem igazán tud elől segíteni. Többször ugaratták ki társai, sajnos most az egy az egyes szituációk elakadtak a kapusban. Így ezen a napon a védekezését, s hirtelen adott váratlan indításait lehet kiemelni!  8 pont

Tóth I. (1+2)
Nem találja a helyét az első sorban, hiszen az Ő sorában a játék lassabb egy kicsit, igazán jó lesz ha Martin ismét visszatér. Voltak pillanatok ...., de reméljük lesz még jobb.   6 pont

Ádám (1+1)
Rövid idő, amit pályán tölthetett igen eredményes volt, de nehéz értékelni ténykedését. Sérülése kellemetlen, reméljük mihamarabb rendbe jön! Gyógyulást!  7 pont

Kornél (5+2)
Megszállott fanatizmus! Nem ismer lehetetlent, s nem ismer hibát, mellette nem lehet hibázni, "... mert a kapu előtti helyzeteket be kell lőni ..."! Mai játéka rendkívül gólerős volts ez nagyban hozzájárult a nagyarányú győzelemhez. Pepével a játékuk kiemelkedő. Még kell egy kis finomhangolás a társakon, hogy mindig pontosan vegyék a kódolt üzeneteket, melyek a labdáiban rejlenek!  9 pont

Márk (0+1)
Dáviddal egyre jobb védőpárost alkotnak, s egyre többször vannak sikeres, jó indításai. Voltak nagyon jó mentései, időben történő visszazárásai. Csak így tovább!  7 pont

Kristóf (0+0)
Magányos harcos egy csapat ellenféllel szemben. Ma több hiba, görcsösség volt a játékában! Nem mindig találta a helyét, s nem biztos, hogy mindig helyesen döntött! Egy mellélövésnél többet ér egy gólpassz, még több gyakorlás, s sokkal több alázat a játék iránt!  6 pont

Dézsi (2+0)
Megtörte a gólcsendet! Időnként túl sokat cipeli a labdát, s ez magában hordja a leszerelés, s a játék lassításának lehetőségét! Góljai azért régi önmagát idézték! Ha magányos harcostársával ismét megtalálják egymást még több pontot termelhetnek!  7 pont

Halasi G. (0+0)
Kezdi felvenni a ritmust, s megismerni a társak gondolatait a pályán való játékukból! Több harcosság, határozottabb odalépések, s hamarosan meghatározó embere lehet a második sornak!  6 pont

Tánczos L. (0+0)
Csapatunk bohémja, akiről egy új lövőstíust fognak elnevezni, nyesett technika néven! Keresi még a helyét a pályán, de rendkívül jól alkalmazkodott a nálánál idősebbek játékához! Sok gyakorlás, még több jókedv, s meg lehet az eredmény!  6 pont